HøytideligNyheter

Disse får fag- og svennebrev

Mange fra Grimstad var med på seremonien fredag kveld.

AV
Publisert

Aust-Agder fylkeskommune arrangerte fredag i samarbeid med Arendal håndverk og industriforening utdeling av fag- og svennebrev, den sålalte svennepromosjonen, i Arendal kulturhus.

I 1919 arrangerte Arendal Håndverkerforening en samlet utdeling av svennebrev som en offentlig fest for første gang, så dermed ble årets utdeling også et 100-årsjubileum for seremonien. Dette sammenfalt også med Aust-Agders siste år som eget fylke før sammenslåingen med Vest-Agder.

I 2018 avla i alt ca. 700 personer sitt fag- eller svennebrev i Aust-Agder og av disse stilte 211 opp for å delta på den årlige svennepromosjonen. Det var ventet at om lag 550 gjester ville være i salen.

Her er listen over alle fra Grimstad som mottok fag- og svennebrev for 2018:

Stebekk-Lunden Belise -Aktivitørfaget

Grøtterud Mina Helene -Ambulansefaget

Salvesen Steffen - Anleggsmaskinførerfaget

Nærebø Carl Tore G. -Anleggsmaskinførerfaget

Flaath Torge -Anleggsmaskinførerfaget

Ekra Andreas Førde -Anleggsmaskinmekanikerfaget

Hirth Brede -Banemontørfaget

Engesland Rolf G. - Barne- og ungdomsarbeiderfaget

Than Beth Ngoc - Barne- og ungdomsarbeiderfaget

Nilssen Per Øyvind -Barne- og ungdomsarbeiderfaget

Nilsen Camilla Bårdsløkken -Barne- og ungdomsarbeiderfaget

Myklebust Lena -Barne- og ungdomsarbeiderfaget

Fredriksen Madelén Føreid -Barne- og ungdomsarbeiderfaget

Lillereiten Sverre Morten -Barne- og ungdomsarbeiderfaget

Hodnebrog Lene -Barne- og ungdomsarbeiderfaget

Byholt Anne Groth -Barne- og ungdomsarbeiderfaget

Krosshøl Malene -Barne- og ungdomsarbeiderfaget

Samuelsen Tom Inge Norum -Barne- og ungdomsarbeiderfaget

Ayres Cea Silvia Elizabeth -Barne- og ungdomsarbeiderfaget

Steensen Bjørn Henning Gibhardt -Barne- og ungdomsarbeiderfaget

Metaj Besiana -Barne- og ungdomsarbeiderfaget

Aronsen Ben-Richard -Barne- og ungdomsarbeiderfaget

Egeland Merethe Bettina Siring -Barne- og ungdomsarbeiderfaget

Handzlik Izabela Jadwiga -Barne- og ungdomsarbeiderfaget

Ayres Cea Liliana Monserratt -Barne- og ungdomsarbeiderfaget

Kikutiene Renata -Barne- og ungdomsarbeiderfaget

Gunleifsen Anette -Barne- og ungdomsarbeiderfaget

Mturu Rose -Barne- og ungdomsarbeiderfaget

Olsen Linda -Barne- og ungdomsarbeiderfaget

Larsen Dag Jarle -Betongfaget

Astrup Henning -Bilfaget, lette kjøretøy

Bentsen Andreas -Bilfaget, lette kjøretøy

Kvås Tore Båkle -Bilfaget, lette kjøretøy

Dalheim Olaf Arne -Bilfaget, lette kjøretøy

Beisland Olav A. -Bilfaget, lette kjøretøy

Hørte Kenneth K. -Bilfaget, lette kjøretøy

Tvergrov K. G. -Bilfaget, lette kjøretøy

Terjesen Andreas -Bilfaget, lette kjøretøy

Slettene Eivind R. -Bilfaget, lette kjøretøy

Bjørkmo Roy Mikael Osa - Boreoperatørfaget

Schikora Robin Elias -Butikkslakterfaget

Taheri Reza -Byggdrifterfaget

Jørgensen Frode -Byggdrifterfaget

Andersen Toralf Haugseng - Byggdrifterfaget

Paulsen Arnt Gunnar -Elektrikerfaget

Tobiassen Joel August -Elektrikerfaget

Josephsen Simon-André -Elektrikerfaget

Stiansen Kim Andre -Elektrikerfaget

Wilhelmsen Hans Erik -Elektrikerfaget

Longnes Andreas Rosåsen -Elektrikerfaget

Folåsen Steffen -Elektrikerfaget

Risberg Marius -Elektrikerfaget

Jensen Tanja -Energimontørfaget

Brækken Kristoffer -Energimontørfaget

Sereke Haben Mengstab -Energimontørfaget

Bach Joachim -Feierfaget

Finne Marthe Guro Reinrose -Filigranssølvsmedfaget

Tangjerd Maria Haglund -Frisørfaget

Trydal Tone Johansen -Gravørfaget

Abraha Mebrihit Shishay -Helsearbeiderfaget

Kristiansen Linda -Helsearbeiderfaget

Saken fortsetter under annonsen.


Helleland Mildgerd -Helsearbeiderfaget

Samuelsen Silje -Helsearbeiderfaget

Gebremariam Biri Andemariam -Helsearbeiderfaget

Ngun Dawi Zing -Helsearbeiderfaget

Tial Uk Roselin Dar Thluai Hnem -Helsearbeiderfaget

Myrvold Alexandra Lorena -Helsearbeiderfaget

Ibrahim Maria Abdi -Helsearbeiderfaget

Thorbjørnsen Maria -Helsearbeiderfaget

Ellefsen Lilli Marie Syvertsen -Helsearbeiderfaget

Møretrø Torgunn -Helsearbeiderfaget

Negusse Tsehaye Tekle -Helsearbeiderfaget

Jensen Maja -Helsearbeiderfaget

Olsen Rita Mari -Helsearbeiderfaget

Jamvold Kristian -Helsearbeiderfaget

Erga Gina Lise T. -Helsearbeiderfaget

Larsen Tone Nohr -Helsearbeiderfaget

Flak Synne Møretrø -Helsearbeiderfaget

Osuldsen Silje K. -Helsearbeiderfaget

Habtegergish M. K. -Helsearbeiderfaget

Abedela Samia B. -Helsearbeiderfaget

Tesfamichael T. G. -Helsearbeiderfaget

Wroldsen Martine -Helsearbeiderfaget

Costa Malene -Helsearbeiderfaget

Pedersen Ole K. -Hjulutrustningsfaget

Tørvolt Andreas -Hjulutrustningsfaget

Søreng Markus S. -IKT-servicefaget

Isaksen Markus -IKT-servicefaget

Oseassen Sigbjørn -IKT-servicefaget

Skaar Amanda J. -IKT-servicefaget

Jørgensen Sebastian -Industrimekanikerfaget

Rosenvold Victor M. -Industrimekanikerfaget

Valkvæ Ellen S. O. -Kontor- og administrasjonsfaget

Slåtta Madelen -Kontor- og administrasjonsfaget

Fossing Anders -Logistikkfaget

Wilhelmsen Eivind -Logistikkfaget

Rabasauskas Silvestras -Malerfaget

Bondevik Even Sandkleiv -Produksjonsteknikkfaget

Prus Malgorzata Marta -Renholdsoperatørfaget

Langemyr Kim Lea -Rørleggerfaget

Røkke Tom Arne -Salgsfaget

Larsen Elise -Salgsfaget

Aslaksen Markus Andre -Salgsfaget

Bø Rita -Salgsfaget

Sandbakk Kaja Holte -Salgsfaget

Ellingsen Irina Sergeevna -Salgsfaget

Lid Janice Anita -Skomakerfaget

Skårdal Jim Eriksen -Stillasbyggerfaget

Ghasemi Hossein -Tømrerfaget

Dalaker Kamilla -Tømrerfaget

Løvendahl Marius -Tømrerfaget

Ribe Alexander Tharaldsen -Tømrerfaget

Haugebo Joakim -Tømrerfaget

Nærebø Andreas -Tømrerfaget

Udjus Erlend -Tømrerfaget

Østereng Andreas -Tømrerfaget

Gundersen Magnus -Tømrerfaget

Landmo Eivind -Tømrerfaget

Albrecht Thomas -Tømrerfaget

Cinzah Hrang Ci -Tømrerfaget

Stien Einar B. -Ventilasjons- og blikkenslagerfaget

Kylland Jørgen Hansen -Yrkessjåførfaget

Støle Svein -Yrkessjåførfaget

Saur Tommy Olsen -Yrkessjåførfaget

Solås Inger-Marie Tønnesøl -Produksjonsteknikkfaget

,